2016-06-12

Samodzielny Gwint już oficjalnie. Karcianka dostanie kampanie fabularną i beta testy.

Potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki. Studio CD Projekt RED oficjalnie ujawniło projekt Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, czyli samodzielną wersję karcianki, która w zeszłym roku podbiła serca graczy w Wiedźminie 3.

Gwint został zapowiedziany na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Zainteresowani grą powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie można zgłosić chęć wzięcia udziału w nadchodzących beta testach. Początkowo nie obejmą one użytkowników konsoli firmy Sony, ale po jakimś czasie również oni mają dołączyć do zabawy. 

Gra bazować ma na zasadach pierwowzoru, ale nie będzie to jedynie prosta kopia. Autorzy obiecują liczne ulepszenia i nowe elementy, jak również mocno przerobioną oprawę graficzną. Twórcy zapewniają, że tak jak w oryginale, liczyć się będą głównie umiejętności samych graczy, w tym zwłaszcza talent do blefowania, a nie siła posiadanych przez nich talii.

Podczas zabawy gracze obejmą dowództwo nad jedną z czterech frakcji - mieszkańców wysp Skellige, Potworów, żołnierzy Królestw Północy oraz Scoia'tael. Każda z tych grup posiadać ma zupełnie inny styl prowadzenia rozgrywki, który dodatkowo dopasujemy do własnych preferencji za pomocą systemu budowania talii i wytwarzania brakujących kart. 

Co ciekawe, gra poza rozbudowanym trybem multiplayer zaoferuje także potężną kampanię fabularną, która wypuszczana ma być w odcinkach. Zawierać ona będzie nie tylko intrygujące wydarzenia i postacie, ale również trudne wybory moralne z ciężkimi konsekwencjami.